Online Danışmanlık ve Terapi, danışan ve terapistin yüz yüze görüşmelerinin mümkün olmadığı ya da bazı koşullar sebebiyle zorlaştığı durumlarda kullanılan ve güvenli görüntülü konuşma uygulamaları (skype, zoom vb.) üzerinden gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Online terapi ile yüzyüze terapi arasındaki temel fark seanların gerçekleşme biçimidir; yüz yüze terapi, terapistin ofisinde gerçekleşirken, online terapi internet üzerinden görüntülü konuşma şeklinde yapılır. Her iki terapi yönteminde de aynı psikoterapi yaklaşımlarından faydalanılır ve seansların yapılandırılması benzerdir. Online terapinin etkinliği bilimsel açıdan da desteklenmektedir. Yapılan çalışmalar, her iki yöntemin de terapi etkinliği açısından anlamlı bir farkları olmadığını göstermektedir.

Geleneksel yüz yüze terapilerde olduğu gibi online terapide de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, terapistin eğitimi ve yetkinliği olmalıdır. Psikoterapi almayı planlanan uzmanın eğitimi ve uzmanlığı mutlaka araştırılmalıdır.

Merkezimizde, hem bireysel terapiler hem de evlilik-çift terapileri online görüntülü konuşma şeklinde yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için 0 (506) 764 40 00 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz..


M+ Psikoloji Merkezi'ne Ulaşım

Uğur Mumcu Caddesi 13/1, GOP/Ankara

0 (506) 764 40 00