• 0 (506) 764 40 00
  • Uğur Mumcu Caddesi 13/1, GOP/Ankara
"DALGALARI DURDURAMAZSINIZ BELKİ AMA;
SÖRF YAPMAYI ÖĞRENEBİLİRSİNİZ"
Jon Kabat-Zinn

NASIL ÇALIŞIYORUZ?


Kime (Psikiyatrist’e mi, Psikolog’a mı, Evlilik Terapisti’ne mi) Başvuracağım ?

Müdahale alanlarımızı ilgili sayfalardan inceleyerek hangimize hangi nedenle başvurabileceğinize karar verebilirsiniz.

Özelleştiğimiz alanlara uygun olmayan başvuru yapıldığı durumlarda ise gerekçelerini size anlatarak, birbirimize yönlendirebilir, veya gerektiğinde ortak takibe alabiliriz. Dahası, biz sizin için doğru adres değilsek, diğer kişi ve kurumlara da yönlendirme yapabiliriz.

Muayenehanemizde yalnızca ayaktan tedavi hizmeti verilmekte olup, hastanede yatarak tedavi görmesi gerektiği düşünülen hastaların doğrudan ilgili kurumlara yönlenmesi zaman kayıplarını engelleyecektir.

İlgilendiğiniz Durumlar Neler?

Muayenehanemizde; Doç.Dr Çiğdem Soykan, Klinik Psikolog ve Evlilik-Aile Terapisti; Prof. Dr. Atilla Soykan, Psikiyatrist, Bilişsel Davranışçı Hipnoterapist; ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer, Klinik Psikolog, Hipnoterapist birlikte çalışmaktadırlar. Psikiyatrist Prof. Dr Atilla Soykan, psikiyatri değerlendirmesi ve tedavi planlama ile bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. Klinik Psikolog Doç. Dr. Çiğdem Soykan, evlilik ve aile terapisi ile bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer ise bireysel psikoterapi ve hipnoterapi hizmeti vermektedir. Daha deneyimli olduğumuz alanları, psikiyatri ile ilgili hafif hastalıklara ve psikolojik problemlere müdahale, evlilik-aile terapisi ve bireysel psikoterapi hizmeti olarak özetleyebiliriz. Gaziosmanpaşa (GOP)/Ankara'da bulunmaktayız. Başvuran kişiler klinik değerlendirme yapıldıktan sonra uygun olduğu düşünülen tedavi yaklaşımı hakkında bilgilendirilirler.

Psikiyatrik ve Psikolojik Değerlendirme Süreniz Nedir?

Doç. Dr. Çiğdem Soykan, Prof. Dr. Atilla Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer tarafından yürütülen bireysel psikoterapi görüşmeleri ortalama 50-60 dakika sürmektedir.

Doç. Dr. Çiğdem Soykan tarafından yapılan aile ve evlilik problemlerine yönelik çift terapisi uygulamaları ortalama 60-70 dakikadır.

Prof. Dr. Atilla Soykan tarafından yapılan psikiyatrik değerlendirme ve tedavi takibi görüşmelerinin süresi ortalama 30-40 dakikadır.

Her görüşmede ücret alınmaktadır. Görüşme ücretlendirmeleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki kısımları okuyun ve 0 (506) 76 44 000 nolu telefonu arayın.

Özel yada Devlet Psikiyatri Hastahaneleri ile Bağlantınız Var mı?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzun yıllar hizmet vermiş olmamıza rağmen halihazırda hastahane bağlantımız yoktur; Psikiyatriye hasta yatışı, rapor ve diğer resmi işlemler gibi Kamusal Hizmetler işyerimizde yapılamamaktadır. Ayrıca, şizofreni akut atak, ciddi intihar riski ve girişimi, akut manik atak, saldırganlık gibi ciddi ve acil psikiyatrik belirtiler gösteren ve hastalığının bilincinde olmayan olgularda hastane yatışı gerekebileceğinden bu tür olguların, bize değil, doğrudan hastaneye veya hastane bağlantılı çalışan psikiyatristlere başvurması zaman kaybını önlemek açısından daha akıllıcadır.

Ne Tür Psikoterapi Yöntemleri Uyguluyorsunuz?

Prof. Dr. Atilla Soykan, Doç. Dr. Çiğdem Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer yoğun psikoterapi eğitimi almış klinisyenlerdir. Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer ise ODTÜ Klinik Psikoloji Bölümü’nde yoğun psikoterapi eğitimi almış ve aynı kurumda klinik psikoloji master öğrencilerine süpervizyon vermiş bir klinisyendir. Öte yandan, uyguladıkları psikoterapi yaklaşımları, müdahale ettikleri sorun alanları ve uzmanlaştıkları alanlar birbirlerinden kısmen farklıdır; başvuran bireyin ihtiyacına ve kişilik özelliklerine göre, gerekirse birbirlerine yönlendirme yapmaktadırlar. Pratik uygulamada, birbirimize yaptığımız yönlendirmelerde, yönlendirilen klinisyenle yapılan ilk görüşme için kişilerden yeni bir ücret alınmamaktadır.

Her üç klinisyen de Bireysel Psikoterapi yapmaktadırlar. Ek olarak, Prof. Dr. Atilla Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi seanslarını, Doç. Dr. Çiğdem Soykan ise çiftlerin sorunlarına (evlenme öncesi sorunlar, evlilik, içi çatışmalar, ayrılık vb.) yönelik terapileri yürütmektedir.

Psikoterapi yaklaşımlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için “Özgeçmişlerimiz” ve "Kendinizi Test Edin" sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Hipnoterapi uyguluyor musunuz ?

Her üç klinisyen de hipnoz, derin gevşeme veya mindfulness meditasyon tekniklerini diğer psikoterapi yöntemlerine yardımcı olarak kullanmaktadırlar. Doç. Dr. Çiğdem Soykan NLP eğitimi ve sertifikası almıştır. Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapi hakkında daha fazla bilgi için ilgili sayfaları inceleyiniz..

Kime (Psikiyatrist’e mi, Psikolog’a mı, Evlilik Terapisti’ne mi) Başvuracağım ?

Müdahale alanlarımızı ilgili sayfalardan inceleyerek hangimize hangi nedenle başvurabileceğinize karar verebilirsiniz.

Özelleştiğimiz alanlara uygun olmayan başvuru yapıldığı durumlarda ise gerekçelerini size anlatarak, birbirimize yönlendirebilir, veya gerektiğinde ortak takibe alabiliriz. Dahası, biz sizin için doğru adres değilsek, diğer kişi ve kurumlara da yönlendirme yapabiliriz. Muayenehanemizde yalnızca ayaktan tedavi hizmeti verilmekte olup, hastanede yatarak tedavi görmesi gerektiği düşünülen hastaların doğrudan ilgili kurumlara yönlenmesi zaman kayıplarını engelleyecektir.


M+ PSİKOTERAPİ

Klinik Psikolog ve Psikiyatrist işbirliğinde hafif psikiyatrik, psikolojik, ve evlilik problemlerine yönelik psikoterapi