• 0 (506) 764 40 00
  • Uğur Mumcu Caddesi 13/1, GOP/Ankara
"DALGALARI DURDURAMAZSINIZ BELKİ AMA;
SÖRF YAPMAYI ÖĞRENEBİLİRSİNİZ"
Jon Kabat-Zinn

NASIL ÇALIŞIYORUZ?


Kime (Psikolog’a mı, Evlilik Terapisti’ne mi) Başvuracağım ?

Müdahale alanlarımızı ilgili sayfalardan inceleyerek hangimize hangi nedenle başvurabileceğinize karar verebilirsiniz.

Özelleştiğimiz alanlara uygun olmayan başvuru yapıldığı durumlarda ise gerekçelerini size anlatarak, birbirimize yönlendirebilir, veya gerektiğinde ortak takibe alabiliriz. Dahası, biz sizin için doğru adres değilsek, diğer kişi ve kurumlara da yönlendirme yapabiliriz.

İlgilendiğiniz Durumlar Neler?

Muayenehanemizde; Doç.Dr Çiğdem Soykan, Klinik Psikolog ve Evlilik-Aile Terapisti ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer, Klinik Psikolog, birlikte çalışmaktadırlar. Klinik Psikolog Doç. Dr. Çiğdem Soykan, evlilik ve aile terapisi ile bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer ise bireysel psikoterapi ve hipnoterapi hizmeti vermektedir. Daha deneyimli olduğumuz alanları,psikolojik problemlere müdahale, evlilik-aile terapisi ve bireysel psikoterapi hizmeti olarak özetleyebiliriz. Gaziosmanpaşa (GOP)/Ankara'da bulunmaktayız. Başvuran kişiler klinik değerlendirme yapıldıktan sonra uygun olduğu düşünülen tedavi yaklaşımı hakkında bilgilendirilirler.

Psikolojik Değerlendirme Süreniz Nedir?

Doç. Dr. Çiğdem Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer tarafından yürütülen bireysel psikoterapi görüşmeleri ortalama 50-60 dakika sürmektedir.

Doç. Dr. Çiğdem Soykan tarafından yapılan aile ve evlilik problemlerine yönelik çift terapisi uygulamaları ortalama 60-70 dakikadır.

Her görüşmede ücret alınmaktadır. Görüşme ücretlendirmeleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki kısımları okuyun ve 0 (506) 76 44 000 nolu telefonu arayın.

Ne Tür Psikoterapi Yöntemleri Uyguluyorsunuz?

Doç. Dr. Çiğdem Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer yoğun psikoterapi eğitimi almış klinisyenlerdir. Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer ise ODTÜ Klinik Psikoloji Bölümü’nde yoğun psikoterapi eğitimi almış ve aynı kurumda klinik psikoloji master öğrencilerine süpervizyon vermiş bir klinisyendir. Öte yandan, uyguladıkları psikoterapi yaklaşımları, müdahale ettikleri sorun alanları ve uzmanlaştıkları alanlar birbirlerinden kısmen farklıdır; başvuran bireyin ihtiyacına ve kişilik özelliklerine göre, gerekirse birbirlerine yönlendirme yapmaktadırlar. Pratik uygulamada, birbirimize yaptığımız yönlendirmelerde, yönlendirilen klinisyenle yapılan ilk görüşme için kişilerden yeni bir ücret alınmamaktadır.

Her iki klinisyen de Bireysel Psikoterapi yapmaktadırlar. Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi seanslarını, Doç. Dr. Çiğdem Soykan ise çiftlerin sorunlarına (evlenme öncesi sorunlar, evlilik, içi çatışmalar, ayrılık vb.) yönelik terapileri yürütmektedir.

Psikoterapi yaklaşımlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için “Özgeçmişlerimiz” ve "Kendinizi Test Edin" sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

M+ PSİKOTERAPİ